Kalenteri

Valitse suuralue:
Valitse liikuntalaji:
Syyskuu 2020
  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • To
  • Ti 1
    16:15 Senioriliikunta (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:30 Dancemix ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:45 Jooga (jatko), aikuiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ke 2
    16:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    17:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    20:00 Lylleröjumppa (Päiväkummun koulu)
    20:00 Lentopallo, harraste aikuiset ja nuoret yli 15v (Ilolan koulu)
  • To 3
    10:00 Lihaskuntotunti, vauva ja vanhempi (Havukosken Nuorisotalo)
    16:30 Tanssi, lapset 7-12v (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:15 Jumppa, naiset (TÄYNNÄ) (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:00 Jooga (alkeet), naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Pe 4
    17:00 Jumppa, seniorit  (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:00 Lentopallo, lapset 9-15v (Ilolan koulu)
    17:30 Jalkapallo, pojat 10-11v (Kytöpuiston koulu)
    18:30 Jalkapallo, pojat 12-13v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, pojat 14-15v (Kytöpuiston koulu)
  • La 5
    11:00 Voimistelu, lapset 7-12v (Rekolan koulu)
    15:30 Liikuntaryhmä, naiset ja tytöt (Havukosken koulu)
    18:00 Jalkapallo, pojat 03-05 syntyneet (Koivukylän koulu)
    18:00 Jalkapallo, nuoret 16-17v (Havukosken koulu)
    18:00 Sähly, tytöt 7-12v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, nuoret yli 17v ja aikuiset (Havukosken koulu)
    19:30 Koripallo, tytöt 13-17v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, pojat 02-01 syntyneet (Koivukylän koulu)
  • Su 6
    15:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    19:00 Perhesulkapallo (Havukosken Nuorisotalo)
  • Ma 7
    17:00 Sulkapallo, lapset 9-16v (Rekolan koulu)
    18:00 Jumppa ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    19:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    19:00 Jumppa ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ti 8
    16:15 Senioriliikunta (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:30 Dancemix ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:45 Jooga (jatko), aikuiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ke 9
    16:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    17:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    20:00 Lylleröjumppa (Päiväkummun koulu)
    20:00 Lentopallo, harraste aikuiset ja nuoret yli 15v (Ilolan koulu)
  • To 10
    10:00 Lihaskuntotunti, vauva ja vanhempi (Havukosken Nuorisotalo)
    16:30 Tanssi, lapset 7-12v (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:15 Jumppa, naiset (TÄYNNÄ) (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:00 Jooga (alkeet), naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    19:00 Lentopallo alkeet, naiset ja yli 15v tytöt (Kytöpuiston koulu)
  • Pe 11
    17:00 Jumppa, seniorit  (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:00 Lentopallo, lapset 9-15v (Ilolan koulu)
    17:30 Jalkapallo, pojat 10-11v (Kytöpuiston koulu)
    18:30 Jalkapallo, pojat 12-13v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, pojat 14-15v (Kytöpuiston koulu)
  • La 12
    11:00 Voimistelu, lapset 7-12v (Rekolan koulu)
    15:30 Liikuntaryhmä, naiset ja tytöt (Havukosken koulu)
    18:00 Jalkapallo, pojat 03-05 syntyneet (Koivukylän koulu)
    18:00 Jalkapallo, nuoret 16-17v (Havukosken koulu)
    18:00 Sähly, tytöt 7-12v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, nuoret yli 17v ja aikuiset (Havukosken koulu)
    19:30 Koripallo, tytöt 13-17v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, pojat 02-01 syntyneet (Koivukylän koulu)
  • Su 13
    15:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    19:00 Perhesulkapallo (Havukosken Nuorisotalo)
  • Ma 14
    17:00 Sulkapallo, lapset 9-16v (Rekolan koulu)
    18:00 Jumppa ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    19:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    19:00 Jumppa ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ti 15
    16:15 Senioriliikunta (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:30 Dancemix ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:45 Jooga (jatko), aikuiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ke 16
    16:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    16:00 Itsepuolustus, lapset 6-12v (Rekolan koulu)
    17:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    18:00 Sulkapallo, lapset (Havukosken Nuorisotalo)
    18:45 Sulkapallo, aikuiset (Havukosken Nuorisotalo)
    20:00 Lylleröjumppa (Päiväkummun koulu)
    20:00 Lentopallo, harraste aikuiset ja nuoret yli 15v (Ilolan koulu)
  • To 17
    10:00 Lihaskuntotunti, vauva ja vanhempi (Havukosken Nuorisotalo)
    16:30 Tanssi, lapset 7-12v (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:15 Jumppa, naiset (TÄYNNÄ) (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:00 Jooga (alkeet), naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    19:00 Lentopallo alkeet, naiset ja yli 15v tytöt (Kytöpuiston koulu)
  • Pe 18
    17:00 Jumppa, seniorit  (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:00 Lentopallo, lapset 9-15v (Ilolan koulu)
    17:30 Jalkapallo, pojat 10-11v (Kytöpuiston koulu)
    18:30 Jalkapallo, pojat 12-13v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, pojat 14-15v (Kytöpuiston koulu)
  • La 19
    11:00 Voimistelu, lapset 7-12v (Rekolan koulu)
    15:30 Liikuntaryhmä, naiset ja tytöt (Havukosken koulu)
    17:30 Perheliikuntaryhmä (Ilolan koulu)
    18:00 Jalkapallo, pojat 03-05 syntyneet (Koivukylän koulu)
    18:00 Jalkapallo, nuoret 16-17v (Havukosken koulu)
    18:00 Sähly, tytöt 7-12v (Kytöpuiston koulu)
    18:30 Naisten liikuntaryhmä (Ilolan koulu)
    19:30 Jalkapallo, nuoret yli 17v ja aikuiset (Havukosken koulu)
    19:30 Koripallo, tytöt 13-17v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, pojat 02-01 syntyneet (Koivukylän koulu)
  • Su 20
    15:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    19:00 Perhesulkapallo (Havukosken Nuorisotalo)
  • Ma 21
    17:00 Sulkapallo, lapset 9-16v (Rekolan koulu)
    18:00 Jumppa ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    19:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    19:00 Jumppa ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ti 22
    16:15 Senioriliikunta (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:30 Dancemix ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:45 Jooga (jatko), aikuiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ke 23
    16:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    16:00 Zumba, lapset 8-12v (Kytöpuiston koulu)
    16:00 Itsepuolustus, lapset 6-12v (Rekolan koulu)
    16:45 Zumba, yli 14v tytöt ja naiset (Kytöpuiston koulu)
    17:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    18:00 Sulkapallo, lapset (Havukosken Nuorisotalo)
    18:45 Sulkapallo, aikuiset (Havukosken Nuorisotalo)
    20:00 Lylleröjumppa (Päiväkummun koulu)
    20:00 Lentopallo, harraste aikuiset ja nuoret yli 15v (Ilolan koulu)
  • To 24
    10:00 Lihaskuntotunti, vauva ja vanhempi (Havukosken Nuorisotalo)
    16:30 Tanssi, lapset 7-12v (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:15 Jumppa, naiset (TÄYNNÄ) (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:00 Jooga (alkeet), naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    19:00 Lentopallo alkeet, naiset ja yli 15v tytöt (Kytöpuiston koulu)
  • Pe 25
    16:00 Sähly, nuoret yli 11v (Ilolan koulu)
    17:00 Jumppa, seniorit  (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:00 Lentopallo, lapset 9-15v (Ilolan koulu)
    17:30 Jalkapallo, pojat 10-11v (Kytöpuiston koulu)
    18:30 Jalkapallo, pojat 12-13v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, pojat 14-15v (Kytöpuiston koulu)
  • La 26
    11:00 Voimistelu, lapset 7-12v (Rekolan koulu)
    15:30 Liikuntaryhmä, naiset ja tytöt (Havukosken koulu)
    17:30 Perheliikuntaryhmä (Ilolan koulu)
    18:00 Jalkapallo, pojat 03-05 syntyneet (Koivukylän koulu)
    18:00 Jalkapallo, nuoret 16-17v (Havukosken koulu)
    18:00 Sähly, tytöt 7-12v (Kytöpuiston koulu)
    18:30 Naisten liikuntaryhmä (Ilolan koulu)
    19:30 Jalkapallo, nuoret yli 17v ja aikuiset (Havukosken koulu)
    19:30 Koripallo, tytöt 13-17v (Kytöpuiston koulu)
    19:30 Jalkapallo, pojat 02-01 syntyneet (Koivukylän koulu)
  • Su 27
    15:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    19:00 Perhesulkapallo (Havukosken Nuorisotalo)
  • Ma 28
    17:00 Sulkapallo, lapset 9-16v (Rekolan koulu)
    18:00 Jumppa ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    19:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    19:00 Jumppa ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ti 29
    16:15 Senioriliikunta (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    17:30 Dancemix ja venyttely, naiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
    18:45 Jooga (jatko), aikuiset (Koivukylän Vanhustenkeskus)
  • Ke 30
    16:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P08 (09) (Havukosken tekonurmi)
    16:00 Zumba, lapset 8-12v (Kytöpuiston koulu)
    16:00 Itsepuolustus, lapset 6-12v (Rekolan koulu)
    16:45 Zumba, yli 14v tytöt ja naiset (Kytöpuiston koulu)
    17:00 Jalkapallo, harrastejoukkue P07 (Havukosken tekonurmi)
    18:00 Sulkapallo, lapset (Havukosken Nuorisotalo)
    18:45 Sulkapallo, aikuiset (Havukosken Nuorisotalo)
    20:00 Lylleröjumppa (Päiväkummun koulu)
    20:00 Lentopallo, harraste aikuiset ja nuoret yli 15v (Ilolan koulu)
  • To
  • To
  • To
  • To