Kerhot

Valitse aika

Balettikerho, 7-12v

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vahustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 17:00 - 18:00

Futsal kerho, nuoret 12-15v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 16:30 - 18:00

Futsal kerho, pojat 13-16v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 18:00 - 19:00

Futsal-kerhot, pojille Mikkolan koulu (Vega)

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Vega, Korson suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 17:00 - 18:30
- PE 18:30 - 20:00

Futsal, 13-15v.

Järjestäjä: VFT Vantaa Ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- TI 17:00 - 18:00

Futsal, 7-12v.

Järjestäjä: VFT Vantaa Ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 16:00 - 17:00

Futsal, nuoret

Järjestäjä: Useampi järjestäjä
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 16:00 - 17:30

Futsal, nuoret

Järjestäjä: R3
Paikka: Vantaan Energia Areena, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- MA 15:30 - 17:00

Futsal, pojat

Järjestäjä: R3
Paikka: Vantaan Energia Areena, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- MA 15:30 - 17:00

Futsal, pojat 11-13v.

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 18:00 - 19:00

Futsal, pojat 13-16v.

Järjestäjä: Onkod Nuoriso ry
Paikka: Hämeenkylän koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- SU 18:00 - 20:00

Futsal, pojat 7-10v.

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 17:00 - 18:00

Futsalkerho, miehet lapset kanssa

Järjestäjä: Suomi-Marokko ystävyys ja kumppanuusyhdistys Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- SU 14:00 - 15:30

Harrastefutis, lapset ja nuoret 9-16v.

Järjestäjä: Tikkurilan Palloseura Ry
Paikka: Aktia-kenttä, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 15:30 - 16:30
- SU 14:00 - 15:00

Jalkapallo aikuiset Trio Sport Center

Järjestäjä: VFT Vantaa Ry
Paikka: Tikkurilan Urheilutalo -Trio Sport Center, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- KE 20:30 - 22:00

Jalkapallo, 2003-2005 syntyneet pojat

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Koivukylän koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 18:00 - 19:30

Jalkapallo, aikuiset

Järjestäjä: Kulta Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- PE 20:00 - 22:00

Jalkapallo, nuoret

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- KE 16:30 - 18:30

Jalkapallo, pojat 10-11v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 17:30 - 18:30

Jalkapallo, pojat 10-11v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Rekolanmäen koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 17:00 - 18:00

Jalkapallo, pojat 11-18 v. Hakunila

Järjestäjä: VFT Vantaa Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- LA 16:00 - 18:00

Jalkapallo, pojat 12-13v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 18:30 - 19:30

Jalkapallo, pojat 14-15v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 19:30 - 20:30

Jalkapallo, pojat 14-15v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Rekolanmäen koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- KE 19:00 - 20:00

Jalkapallo, pojat yli 15v.

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 16:00 - 18:00

Jalkapalloharjoitukset, aikuiset

Järjestäjä: Keimolan Kaiku Ry
Paikka: Myyrmäen Jalkapallohalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- KE 17:00 - 18:30

Jalkapalloharjoitukset, nuoret

Järjestäjä: Useampi järjestäjä
Paikka: Myyrmäen Jalkapallohalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 18:00 - 19:00

Jalkapallokerho, 2001-2002 syntyneet pojat

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Koivukylän koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 19:30 - 21:00

Jalkapallokerho, tytöt ja pojat 7-12v.

Järjestäjä: Tikkurilan Palloseura Ry
Paikka: Tikkurilan Urheilutalo -Trio Sport Center, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 16:30 - 18:00

Jalkopallo, pojat 12-13v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Rekolanmäen koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 18:00 - 19:00

Jumppa ja pallopelit, tytöt ja naiset

Järjestäjä: Tusmo Ry
Paikka: Kaivokselan Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- PE 20:00 - 21:00
- LA 19:00 - 20:30

Jumppa, naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TI 17:00 - 18:00

Kevyt jumppa, naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vahustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Seniorit
- MA 19:00 - 20:00

Koppipallo Mamanet

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TI 19:00 - 20:30

Koppipallo Mamanet, tytöt ja naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- SU 12:00 - 13:30

Koripallo 7-10v. tytöt ja pojat

Järjestäjä: Puhu Juniorit Ry
Paikka: Aurinkokiven koulu, Kivistön suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 17:00 - 18:00

Koripallo tytöt 10-12v.

Järjestäjä: Puhu Juniorit Ry
Paikka: Pähkinärinteen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 16:00 - 17:00

Koripallo tytöt, 15-18v.

Järjestäjä: Onkod Nuoriso ry
Paikka: Hämeenkylän koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 18:00 - 20:00

Koripallo, pojat 15-18v.

Järjestäjä: Onkod Nuoriso ry
Paikka: Aurinkokiven koulu, Kivistön suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 19:00 - 20:30

Koripallo, pojat 7-12v.

Järjestäjä: Puhu Juniorit Ry
Paikka: Kivimäen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 17:00 - 18:00

Koripallo, tytöt 10-12v.

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:00

Koripallo, tytöt 7-12v.

Järjestäjä: Puhu Juniorit Ry
Paikka: Kivimäen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 16:00 - 17:00

Koripallokerho, 6-12v. tytöt ja pojat, Veromäki

Järjestäjä: Tikkurila Seura Ry
Paikka: Veromäen koulu, Aviapoliksen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 17:30 - 18:30
- TI 18:30 - 20:00

Koripallokerho, pojat 7-8v.

Järjestäjä: Korson Kunto Ry
Paikka: Mikkolan koulu Vega, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 18:30 - 20:00

Koripallokerho, tytöt 10-14 v.

Järjestäjä: Korson Kunto Ry
Paikka: Mikkolan koulu Vega, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 18:30 - 20:00

Koripallokerho, tytöt 12-14 v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 17:00 - 18:30

Kuntojumppa naisille ja pallopelit lapsille

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 16:00 - 18:00

Lentopallo, aikuiset

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- TI 20:30 - 22:00

Lentopallo, nuoret ja aikuiset

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Pähkinärinteen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- LA 17:00 - 19:00

Liikuntakerho 4-6v. tytöt ja pojat

Järjestäjä: Puhu Juniorit Ry
Paikka: Aurinkokiven koulu, Kivistön suuralue
Kohderyhmä: Alle kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:00

Liikuntakerho, 6-12v, tytöt ja pojat

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Rajakylän koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 16:00 - 17:30

Liikuntakerho, nuoret

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- TI 18:00 - 19:00

Liikuntakerho, tytöt ja pojat 6-12v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 17:00 - 18:00

Liikuntakerhot naisille ja lapsille

Järjestäjä: VFT Vantaa Ry
Paikka: Kimokujan päiväkoti, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- KE 17:00 - 19:30
- PE 17:00 - 20:00

Lylleröjumppa

Järjestäjä: Vantaan Hyvinvointiohjaajat Ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TO 16:00 - 17:00

Lylleröjumppa

Järjestäjä: Vantaan Hyvinvointiohjaajat Ry
Paikka: Korson koulu, Korson suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- KE 17:30 - 18:30

Lylleröjumppa

Järjestäjä: Vantaan Hyvinvointiohjaajat Ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, pieni sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TO 17:30 - 18:30

Maksulliset lentopallokoulut lapsille Korsossa

Järjestäjä: Korson Veto Ry
Paikka: Monitoimikeskus Lumo, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 16:00 - 18:30

Monilajikerho, naiset ja 5-8v. lapset

Järjestäjä: Onkod Nuoriso ry
Paikka: Rajatorpan koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 17:00 - 18:30

Monilajiliikunta, 11-13v. tytöt ja pojat

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Havukosken Nuorisotalo, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 14:30 - 16:00

Monilajiliikunta, 7-13v. tytöt ja pojat

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Lyyra, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 17:00 - 18:30

Monipuolinen Cardio treeni, naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kanniston koulu, Kivistön suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- KE 18:00 - 19:30

Naisten jooga, alkeet

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Tikkurilan uimahalli, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 14:00 - 15:00

Naisten jumpat

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vahustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- MA 18:00 - 19:00
- TO 18:00 - 19:00

Naisten jumppa

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- PE 19:00 - 20:00

Naisten jumppa

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, pieni sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- PE 17:00 - 18:00

Palloilulajit, naiset ja lapset

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Havukosken Nuorisotalo, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 18:00 - 19:30

Palloilulajit, tytöt 13-15v.

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Havukosken Nuorisotalo, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 19:30 - 21:00

Palloilulajit, tytöt ja naiset

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Lyyra, Korson suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- TI 18:30 - 20:00

Pallojumpppa, seniorit

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Koivukylän Vahustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Seniorit
- PE 17:00 - 18:00

Pöytätennis, nuoret ja aikuiset

Järjestäjä: TIP-70 Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- TI 17:00 - 19:00

Pöytätennis, perhepingis

Järjestäjä: TIP-70 Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- LA 14:00 - 16:00

Pöytätennis, tytöt ja pojat 10-15v.

Järjestäjä: TIP-70 Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- MA 17:00 - 19:00

Salibandykerho 7-12v. pojat

Järjestäjä: SB Vantaa
Paikka: Kivimäen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- SU 18:00 - 19:00

Salibandykerho, 1-3 luokkalaiset

Järjestäjä: SB Vantaa
Paikka: Kivimäen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 16:00 - 16:45

Salibandykerho, 13-17v. tytöt

Järjestäjä: SB Vantaa
Paikka: Kivimäen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- SU 19:00 - 20:00

Sulkapallo ja sähly, naiset ja lapset

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Havukosken Nuorisotalo, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- LA 14:00 - 16:00

Sähly ja jumppakerhot, tytöt 10-16v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:30
- LA 18:30 - 20:00

Taekwondo, aikuiset ja yli 4v. lapset

Järjestäjä: Marokkolais-Sahrawin Al-Sawaed ry
Paikka: Hakunilan Kalliosuoja, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Alle kouluikäiset lapset
- TI 18:00 - 19:30

Taekwondo, lapset 7-12v.

Järjestäjä: Marokkolais-Sahrawin Al-Sawaed ry
Paikka: Hakunilan Kalliosuoja, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:30

Uimakoulu, naiset ja tytöt

Järjestäjä: Uinti Vantaa Ry
Paikka: Martinlaakson Uimahalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- LA 17:15 - 19:45

Uimakoulu/alkeet, naiset ja tytöt

Järjestäjä: Simmis Wanda Ry
Paikka: Korson Uimahalli, Korson suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 12:00 - 14:00

Uintivuoro, naiset ja tytöt

Järjestäjä: Simmis Wanda Ry
Paikka: Korson Uimahalli, Korson suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TO 14:30 - 16:00

Vesijumppa, naiset ja miehet

Järjestäjä: VFT Vantaa Ry
Paikka: Tikkurilan uimahalli, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- MA 16:30 - 18:00
- TO 16:30 - 18:00

Voimistelu tytöt 7-12v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, pieni sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:00

Äiti-lapsi -jumppa

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TI 16:00 - 17:00