Kerhot

Valitse aika

Balettikerho, 7-12v

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vanhustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 17:00 - 18:00

Bellydance, tytöt ja naiset

Järjestäjä: Perhekeskus Maria
Paikka: Rajatorpan koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- MA 19:00 - 20:30

Dance4fun, lapset yli 5v

Järjestäjä: SC Vantaa
Paikka: Korson koulu 2, Korson suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- LA 15:00 - 16:00

DropOut jalkapalloryhmä, nuoret 2003-2004

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Havukosken koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 19:30 - 21:00

DropOut jalkapalloryhmä, nuoret 2005-2006

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Havukosken koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 18:00 - 19:30

Futsal kerho pojille Mikkolan koululla (Vega)

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Vega, Korson suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 18:00 - 19:00

Futsal kerho, miehet lasten kanssa

Järjestäjä: Suomi-Marokko ystävyys ja kumppanuusyhdistys Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- SU 13:30 - 15:00

Futsal kerho, nuoret 13-15v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 16:30 - 18:00

Futsal kerho, pojat 16-18v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 18:00 - 19:00

Futsal, nuoret

Järjestäjä: Nuorisopalvelut
Paikka: Vantaan Energia Areena, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- MA 15:30 - 17:00

Futsal, pojat 10-12v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 16:00 - 17:00

Futsal, pojat 12-14 v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- LA 17:00 - 18:00

Futsal, pojat 13-15v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- TI 17:00 - 18:00

Futsal, pojat 13-17v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 18:00 - 19:00

Futsal, pojat 15-16 v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 18:00 - 19:00

Futsal, pojat 17-18 v.

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Vega, Korson suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 19:00 - 20:00

Futsal, pojat 7-12v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 17:00 - 18:00

Harrastefutis, lapset ja nuoret 9-16v.

Järjestäjä: Tikkurilan Palloseura Ry
Paikka: Aktia-kenttä, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 16:00 - 17:00
- TO 16:00 - 17:00

Harrastefutis, lapset ja nuoret 9-16v.

Järjestäjä: Tikkurilan Palloseura Ry
Paikka: Jokiniemen koulu (Valkoisenlähteentie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 17:00 - 18:00

Harrastefutis, lapset ja nuoret 9-16v.

Järjestäjä: Tikkurilan Palloseura Ry
Paikka: Tikkurilan Tekonurmi, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 16:00 - 17:00

Harrastejalkapallo (kesäkausi), aikuiset

Järjestäjä: Keimolan Kaiku Ry
Paikka: Myyrmäen Jalkapallohalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset

Harrastejalkapallo (talvikausi), aikuiset

Järjestäjä: Keimolan Kaiku Ry
Paikka: Myyrmäen Jalkapallohalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- TI 20:30 - 22:00
- TO 20:30 - 22:00

Harrastejalkapallojoukkue , pojat 12-13v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Rekolanmäen koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 18:00 - 19:00

Harrastejalkapallojoukkue, pojat 10-11v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 17:30 - 18:30

Harrastejalkapallojoukkue, pojat 10-11v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Rekolanmäen koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 17:00 - 18:00

Harrastejalkapallojoukkue, pojat 12-13v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 18:30 - 19:30

Harrastejalkapallojoukkue, pojat 14-15v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 19:30 - 20:30

Harrastejalkapallojoukkue, pojat 14-15v.

Järjestäjä: Koivukylän Palloseura Ry
Paikka: Rekolanmäen koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- KE 19:00 - 20:00

Harrastetanssiryhmä, lapset 10-13v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vanhustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- TI 17:30 - 19:00
- KE 16:15 - 17:30

Jalkapallo (football), tytöt 12-15 v.

Järjestäjä: Korson Palloseura ry
Paikka: Ruusuvuoren koulu, Korson suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- TI 17:00 - 18:00

Jalkapallo Maakulta, pojat 11-13v.

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- LA 15:00 - 16:00

Jalkapallo Maakulta, pojat 14-18v.

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 16:00 - 17:00

Jalkapallo Monimaa, pojat 11-13 v.

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- LA 15:00 - 16:00

Jalkapallo Monimaa, pojat 14-18v.

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 16:00 - 17:00

Jalkapallo, 2003-2006 syntyneet pojat

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Koivukylän koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 18:00 - 19:30
- LA 19:30 - 20:00

Jalkapallo, aikuiset

Järjestäjä: Kulta Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- PE 20:00 - 22:00

Jalkapallo, lapset 11-14 v. Hakunila

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- LA 15:00 - 16:00

Jalkapallo, nuoret ja aikuiset

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- KE 16:30 - 18:00

Jalkapallo, pojat yli 15v.

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Hakunilan Tekonurmi/Ylipainehalli, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 16:00 - 17:00

Jalkapallo(football), pojat 12-13 v.

Järjestäjä: Korson Palloseura ry
Paikka: Ruusuvuoren koulu, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 16:00 - 17:00

Jalkapalloharjoitukset, nuoret

Järjestäjä: Nuorisopalvelut
Paikka: Myyrmäen Jalkapallohalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 18:30 - 19:30

Jalkapallokerho, tytöille ja pojille 7-12v

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 16:00 - 17:15

Jalkapallokerho, tytöt ja pojat 7-12v.

Järjestäjä: Tikkurilan Palloseura Ry
Paikka: Tikkurilan Urheilutalo -Trio Sport Center, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 16:30 - 18:00

Jooga ja venyttely, naiset (lasten parkkipaikka)

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 16:00 - 17:30

Jooga, naiset ja miehet

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Tikkurilan uimahalli, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- SU 15:30 - 16:30

Jumppa (fitness), naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- MA 16:45 - 17:30

Jumppa, naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TI 16:30 - 17:30

Jumppatunti ja sählykerho, tytöt ja naiset

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Lyyra, Korson suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- TI 18:30 - 19:30
- TI 19:30 - 20:30

Kertamaksullinen naisten jumppa Myyrmäessä

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Myyrmäen Urheilutalo, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 19:00 - 20:00

Kesä yleisurheilukerho, tytöt ja pojat 7-13 v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Hiekkaharjun urheilupuisto, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 16:30 - 17:30

Kesäfutiskerho, 2-3 luokkalaisille

Järjestäjä: Korson Palloseura ry
Paikka: Jokivarren kenttä, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 15:00 - 16:30

Kesäharrastefutis, lapset ja nuoret 9-17v.

Järjestäjä: Korson Palloseura ry
Paikka: Jokivarren kenttä, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 18:00 - 19:00

Kesäjalkapallo tekonurmilla, lapset 11-14v

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Kartanonkosken tekonurmi, Aviapoliksen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 18:30 - 19:45
- LA 17:00 - 18:30

Kesäjalkapallo tekonurmilla, nuoret yli 15 v

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Kartanonkosken tekonurmi, Aviapoliksen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 19:45 - 21:00
- LA 18:30 - 20:00

Kesäjalkapallo, nuoret 14-15v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Rajakylän liikuntapuisto, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- KE 18:00 - 19:30
- LA 18:00 - 19:30

Kesäjalkapallo, nuoret 16-17v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Rajakylän liikuntapuisto, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- KE 19:30 - 21:00
- LA 19:30 - 21:00

Kesävoimistelukerho, lapset 4-6v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- TI 17:00 - 18:00

Kesävoimistelukerho, lapset 7-12v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 16:00 - 17:00

Kevyt jumppa, naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vanhustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Seniorit
- MA 19:00 - 20:00

Koppipallo Mamanet

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TI 18:30 - 20:00
- TI 19:00 - 20:30

Koppipallo Mamanet, tytöt ja naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- SU 11:30 - 13:30

Koripallo, naiset

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- MA 18:30 - 20:00
- TO 18:30 - 20:30

Koripallo, naiset ja tytöt

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kaivokselan Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 17:30 - 18:30

Koripallo, tytöt 10-12v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:00

Koripallo, tytöt yli 14 vuotta

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Havukosken koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 15:30 - 16:30

Koripallokerho, tytöt 13-17 v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- LA 19:00 - 20:30

Koripallokerho, tytöt yli 14 vuotta

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Vega, Korson suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- TI 17:00 - 18:30

Korkeasykkeinen (cardio) treeni, naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kanniston koulu, Kivistön suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- KE 18:00 - 19:00

Kuntojalkapallo, miehet

Järjestäjä: Kulta Ry
Paikka: Tikkurilan Tekonurmi, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Miesten ryhmät
- PE 19:00 - 21:00

Lentopallo aikuiset Trio Sport Center

Järjestäjä: PKS Höntsäpelit
Paikka: Tikkurilan Urheilutalo -Trio Sport Center, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- KE 20:30 - 22:00

Lentopallo, aikuiset

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- TI 20:00 - 22:00
- TI 20:30 - 22:00

Lentopallo, nuoret yli 15v. ja aikuiset

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Pähkinärinteen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- LA 17:00 - 19:00

Lentopallokerho, tytöt ja pojat 9-17 v.

Järjestäjä: Vantaan Monimaa Ry
Paikka: Tikkurilan Urheilutalo -Trio Sport Center, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- KE 16:30 - 18:00

Liikuntakerho Nuorisotalossa kävijöille, lapset 9-12 v.

Järjestäjä: Useampi järjestäjä
Paikka: Monitoimikeskus Lumo, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 16:00 - 17:00

Liikuntakerho Nuorisotalossa kävijöille, nuoret 13-17 v.

Järjestäjä: Useampi järjestäjä
Paikka: Monitoimikeskus Lumo, Korson suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- TO 17:00 - 18:30

Liikuntakerho, 6-14v, tytöt ja pojat

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Rajakylän koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TO 16:00 - 17:30

Liikuntakerho, lapset 4-7 v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- TI 17:00 - 18:00

Liikuntakerho, lapset 7-12 v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 18:00 - 19:00

Liikuntakerho, tytöt ja pojat 6-14v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Länsimäen koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 17:00 - 18:00

Liikuntakerho, tytöt ja pojat 7-11v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 16:00 - 17:30

Liikuntakerhot naisille ja lapsille

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kimokujan päiväkoti, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- PE 18:00 - 20:00

Lylleröjumppa

Järjestäjä: Vantaan Hyvinvointiohjaajat Ry
Paikka: Korson koulu, Korson suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- KE 17:30 - 18:30

Mamanet (catchball), naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TI 18:30 - 20:30

Mamanet (koppipallo), naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- PE 19:00 - 20:00

Monilajiliikunta, 7-9v. tytöt ja pojat

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Lyyra, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 17:00 - 18:00

Monilajiliikuntakerho naisille lapset kanssa

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- TO 18:00 - 19:30

Monilajiliikuntakerho, pojat yli 13 v.

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Lyyra, Korson suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- PE 19:00 - 20:00

Monilajiliikuntakerho, tytöt ja pojat 10-12 v.

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Lyyra, Korson suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- PE 18:00 - 19:00

Naisten jooga

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Tikkurilan uimahalli, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- KE 19:00 - 20:30

Naisten jumpat

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vanhustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- MA 18:00 - 19:00

Naisten jumppa

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- TI 17:00 - 18:00

Naisten jumppa

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, pieni sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- PE 17:00 - 18:00

Naisten jumppa

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vanhustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TO 18:00 - 19:00

Naisten jumppatunnit Hakunilassa

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- TI 16:00 - 17:00
- TI 17:00 - 18:00

Naisten uintivuoro Korson uimahallissa/Swimming for women

Järjestäjä: Simmis Wanda Ry
Paikka: Korson Uimahalli, Korson suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TO 14:30 - 16:00

Palloilukerho, 6-12v. tytöt ja pojat, Veromäki

Järjestäjä: Tikkurila Seura Ry
Paikka: Veromäen koulu, Aviapoliksen suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 17:30 - 19:30

Palloilulajit ryhmä, naiset ja yli 13v. tytöt

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- KE 16:00 - 17:30

Palloilutunnit (koripallo, salibandy, lentopallo), nuoret yli 15 v. ja aikuiset

Järjestäjä: PKS Höntsäpelit
Paikka: Tikkurilan Urheilutalo -Trio Sport Center, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja nuoret yli 15v
- KE 20:30 - 22:00

Pallojumppa, seniorit

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Koivukylän Vanhustenkeskus, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Seniorit
- PE 17:00 - 18:00

Parkour, lapset yli 5v

Järjestäjä: SC Vantaa
Paikka: Korson koulu 2, Korson suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- LA 14:00 - 15:00

Puisto kuntopiiri, aikuiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Hiekkaharjun urheilupuisto, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- TO 18:00 - 19:30

Pöytätennis, aikuiset

Järjestäjä: TIP-70 Ry
Paikka: Hakunilan Kalliosuoja, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- TO 19:00 - 21:00

Pöytätennis, aikuiset ja lapset

Järjestäjä: TIP-70 Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- KE 17:00 - 19:00

Pöytätennis, nuoret ja aikuiset

Järjestäjä: TIP-70 Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- TI 17:00 - 19:00

Pöytätennis, perhepingis

Järjestäjä: TIP-70 Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- LA 14:00 - 16:00

Pöytätennis, tytöt ja pojat 10-15v.

Järjestäjä: TIP-70 Ry
Paikka: Jokiniemen Koulu (Kauratie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- MA 17:00 - 19:00

Salibandy 6-10v. tytöt ja pojat

Järjestäjä: Keimolan Kaiku Ry
Paikka: Aurinkokiven koulu, Kivistön suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 17:00 - 18:00

Salibandy, lapset yli 10 v.

Järjestäjä: Keimolan Kaiku Ry
Paikka: Aurinkokiven koulu, Kivistön suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:00

Salibandy, nuoret 13-15 v.

Järjestäjä: Keimolan Kaiku Ry
Paikka: Pähkinärinteen koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Nuoret
- KE 16:00 - 17:00

Sauvakävely

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Kilterin Koulu, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- KE 17:30 - 19:00

Sähly ja jumppa, tytöt 10-14v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:30

Sähly naisille

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Koivukylän koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TI 16:30 - 18:00
- LA 18:30 - 20:00

Sählykerho, naiset

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Havukosken koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 16:30 - 17:30

Sählykerho, tytöt 7-12 v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Kytöpuiston koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- LA 17:30 - 19:00

Sählykerhot, tytöt 10-16v.

Järjestäjä: Vantaan Monikulttuurinen Liikunta Ry
Paikka: Koivukylän koulu, Koivukylän suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- TI 15:00 - 16:30
- LA 17:00 - 18:30

Sählytunti, naiset

Järjestäjä: Maakulta Ry
Paikka: Mikkolan koulu Vega, Korson suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- TI 17:00 - 18:30

Taekwondo, yli 4v. lapset

Järjestäjä: Marokkolais-Sahrawin Al-Sawaed ry
Paikka: Hakunilan Kalliosuoja, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- KE 17:00 - 18:30

Taekwondo, lapset 7-14v.

Järjestäjä: Marokkolais-Sahrawin Al-Sawaed ry
Paikka: Hakunilan Kalliosuoja, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- MA 19:00 - 20:00

Taekwondo, nuoret ja aikuiset

Järjestäjä: Marokkolais-Sahrawin Al-Sawaed ry
Paikka: Hakunilan Kalliosuoja, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja nuoret yli 15v
- MA 20:00 - 21:00

Tanssikerho DanceMix, lapset 11-12v.

Järjestäjä: Tikkurilan Naisvoimistelijat Ry
Paikka: Viertola TINAgym, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- TO 16:00 - 17:00

Tanssikerho DanceMix, lapset 9-10v.

Järjestäjä: Tikkurilan Naisvoimistelijat Ry
Paikka: Viertola TINAgym, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- TO 15:00 - 16:00

Tanssikerho, lapset 7-14v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, iso sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- MA 16:00 - 16:45

Tanssiliikunta, naiset

Järjestäjä: Marokkolais-Sahrawin Al-Sawaed ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, pieni sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- PE 18:00 - 19:00

Tyttöjen jalkapallokerho, 7-12 v

Järjestäjä: Tikkurilan Palloseura Ry
Paikka: Jokiniemen koulu (Valkoisenlähteentie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- KE 16:00 - 17:30

Uimakoulu vain miehille (Swimming courses for boys)

Järjestäjä: Uinti Vantaa Ry
Paikka: Myyrmäen uimahalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Miesten ryhmät
- LA 10:15 - 11:15

Uimakoulu vain pojille (Swimming courses for boys)

Järjestäjä: Uinti Vantaa Ry
Paikka: Myyrmäen uimahalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- LA 08:45 - 09:45
- LA 09:15 - 10:15
- LA 09:45 - 10:45

Uimakoulu, naiset ja tytöt/Swimming courses for girls and women only

Järjestäjä: Uinti Vantaa Ry
Paikka: Martinlaakson Uimahalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset ja lapset
- LA 17:45 - 20:15

Uimakoulu/Swimming courses, naiset ja tytöt

Järjestäjä: Simmis Wanda Ry
Paikka: Korson Uimahalli, Korson suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 11:45 - 14:00

Vesijumppa, (15 paikkaa) miehet ja naiset/Water aerobics for mens and women

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Tikkurilan uimahalli, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- MA 16:30 - 17:10
- MA 17:15 - 18:00
- TO 16:30 - 17:10
- TO 17:15 - 18:00

Vesijumppa, (15 paikkaa) naiset

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Myyrmäen uimahalli, Myyrmäen suuralue
Kohderyhmä: Aikuiset
- SU 15:00 - 16:00

Voimistelu, lapset 7-12v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Itä-Hakkilan koulu, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- TI 16:00 - 17:30

Voimistelu, lapset 7-12v.

Järjestäjä: SC Vantaa
Paikka: Korson koulu 2, Korson suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- MA 17:00 - 18:00

Voimistelukerho, tytöt 7-12v.

Järjestäjä: Sporttia kaikille ry
Paikka: Lehtikuusen koulu, pieni sali, Hakunilan suuralue
Kohderyhmä: Kouluikäiset lapset
- PE 16:00 - 17:00

Zumba, lapset

Järjestäjä: Perhekeskus Maria
Paikka: Tikkurilan uimahalli, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Lapset
- SU 13:30 - 14:30

Zumba, naiset

Järjestäjä: Perhekeskus Maria
Paikka: Tikkurilan uimahalli, Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- SU 14:30 - 15:30

Zumba, naiset lasten kanssa

Järjestäjä: Suomi-Marokko ystävyys ja kumppanuusyhdistys Ry
Paikka: Jokiniemen koulu (Valkoisenlähteentie), Tikkurilan suuralue
Kohderyhmä: Naisten ryhmät
- LA 14:00 - 15:30