Sporttia kouluille

Kerhokauden 2019-2020 toimintaviikot 2.9.2019-15.5.2020 (ei koulujen loma-aikoina).

Sporttia kouluille toiminta on koulupäivän aikana tai heti sen jälkeen järjestettäviä kerhoja koulun oppilaille. Tämän toiminnan tarkoitus on tukea oppilaiden liikkumista ja löytää uusia kavereita. Kerhojen ajatuksena on tarjota hauskaa yhdessäoloa liikunnan parissa ilman kilpailua ja vertailua varsinkin niille lapsille, joilla ei vielä ole harrastusta. Haluamme edistää lasten ja nuorten terveyttä sekä sosiaalista hyvinvointia liikunnan avulla ja myös pienentää terveyserojen kasvua ja syrjäytymisen riskiä.

Sporttia kouluille hanke on Sporttia kaikille ry:n ja Vantaan kaupungin kanssa yhteistyössä järjestettäviä matalan kynnyksen liikuntakerhoja. Kerhoja järjestetään ala- ja yläkouluissa ja ne ovat maksuttomia lapsille ja nuorille. Ne järjestetään koulujen tiloissa aamuisin, välitunneilla tai iltapäivisin ja kerhoajat ja -ryhmät sovitaan yhdessä koulujen kanssa. Kerhon ohjelma koostuu pitkälti lasten toiveiden mukaan monipuolisesti leikkien ja pelaillen. Kerhot ovat avoimia kaikille koulun oppilaille ja koulun henkilökunnan toivotaan ohjaavan lapsia mukaan toimintaan.

HUOM. Uintikerhoihin vaaditaan uimataito

HUOM. Välitunneille ei tarvitse ilmoittautua.

EI 21.12.2019-06.01.2020

Kerhojen aikataulut ja ilmoittautuminen tapahtuu osoitteessa: https://hobihobi.fi/

Lisätietoja

info@sporttiakaikille.fi

 

SPORTTIA KOULUILLE lukuvuosi 2019-2020

(Klikkaa koulua nähdäksesi tarkemmat tiedot)

Askiston koulu, Uudentuvantie 5-7

Tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)9.45-10.15 Välitunti 6.lk tytöt, SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

9.45-10.15 Välitunti 6.lk pojat, SPORTTIA KOULUILLE

14-15 Kerho 2.-5.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Aurinkokiven koulu, Aurinkokivenkuja 1

Tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

9.45-10.15 Välitunti 5.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

9.45-10.15 Välitunti 3.-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

14.00-15.00 Kerho 1-2. lk SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

9.45-10.15 Kerho 7-9.lk SPORTTIA KAIKILLE

Helsinge Skola, Ylästöntie 3

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

15.00-16.00 Kerho 1-4.lk SPORTTIA KOULUILLE

Hiekkaharjun koulu, Talkootie 37

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

15.00-16.00 Kerho 1.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti 3.-4.lk ja 5.-6.lk (vuoroviikoin), SPORTTIA KOULUILLE

Ilolan koulu, Epinkoskentie 5

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

13.15-14.15 1.-2.lk, SPORTTIA KOULUILLE

14.15-15.15 3.-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Itä-Hakkilan koulu, Koulutie 8

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.15-15.15 Kerho 2.-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Jokiniemen koulu, Valkoisenlähteentie 51

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti 3.-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti 4.-5lk, SPORTTIA KOULUILLE

14.00-15.00 Kerho 1.-2.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Jokivarren koulu, Nikinmäen opetuspiste, Perhotie 27

Tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti 5.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

15.00-16.00 Kerho 1-3.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Kaivokselan koulu, Kaivosvoudintie 10

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti 5.lk, SPORTTIA KOULUILLE

14.00-15.00 Kerho 4.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 2.-3.lk SPORTTIA KOULUILLE

Perjantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15-00 Kerho 1.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Kanniston koulu, Kenraalintie 6

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

13.30-14.30 Kerho 1.-3.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Kartanonkosken koulu, Tilkuntie 5

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020) (EI 5.2,12.2)

14.00-15.00 Kerho 1.-2.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Kilterin koulu, Iskostie 8

Tiistai (07.01-15.05.2020)

10.50-11.25 Välitunti 7.-9.lk tytöt

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

11.45-12.15 Välitunti 7.-9.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Perjantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

11.45-12.15 Välitunti 7.-9.lk pojat, SPORTTIA KOULUILLE

Kivimäen koulu, Lintukallionkuja 6

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti 5.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 3.-6-lk, SPORTTIA KOULUILLE

Perjantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti 4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Koivukylän koulu, Kustaantie 10

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.15-15.15 Kerho 7.-9lk, SPORTTIA KOULUILLE

Korson uimahalli, Kisatie 29

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.30-15.30 Uintikerho Korson 3.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Kuusikon koulu, Hovitie 11

Tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 2.-6-lk, SPORTTIA KOULUILLE

Kytöpuiston koulu, Peltoniemenkuja 1

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 1.-3.lk, SPORTTIA KOULUILLE

15.00-16.00 Kerho 4.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Lehtikuusen koulu, Hiirakkotie 18

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

13.00-14.00 Kerho 1.-2.lk, SPORTTIA KOULUILLE

14.00-15.00 Kerho 3.-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Leppäkorven koulu, Korpikontiontie 5

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 2.-5.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Martinlaakson uimahalli, Martinlaaksonkuja 2

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.30-15.30 Uintikerho Martinlaakson 3-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Mikkolan koulu, Lyyranpolku 2

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 2.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Mårtensdal skola, Bredbergsgränden 4

tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

8.15-9.00 Kerho 1.lk , SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

8.15-9.15 Kerho 2.lk , SPORTTIA KOULUILLE

Myyrmäen uimahalli, Myyrmäenraitti 4

Perjantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

15.30-16.30 Uintikerho Uomarinteen koulu 3-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Pähkinärinteen koulu, Mantelikuja 4

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 3.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Perjantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 3.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Päiväkummun koulu, Ismontie 2

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.15-15.15 Tanssikerho 1.-5.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.15-15.15 Tanssikerho 1.-5.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Rajatorpan koulu, Vapaalanpolku 13

Tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti A 6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

9.45-10.15 Välitunti 3.lk, SPORTTIA KOULUILLE

14.15-15.15 Kerho 3.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti B 6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Perjantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.15-13.15 Kerho 1.-2.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Rajakylän koulu, Latukuja 1

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

09.45-10.15 Välitunti 3-4.lk SPORTTIA KOULUILLE

14.30-15.30 Kerho 1.-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Tiistai (07.01.2020-15.05.2020)

09.45-10.15 Välitunti 1-2.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Keskiviikko (07.01.2020-15.05.2020)

09.45-10.15 Välitunti 3-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

09.45-10.15 Välitunti 1-2.lk SPORTTIA KOULUILLE

Rekolan koulu, Rekolantie 67

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.15-15.15 Kerho 1.-2.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

12.00-12.30 Välitunti 5.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Rekolanmäen koulu, Valtimotie 4

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

9.45-10.15 Välitunti 6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

12.00-12.30 Välitunti 5.lk, SPORTTIA KOULUILLE

14.00-15.00 Kerho 2.-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Seutulan koulu, Katriinantie 60

Keskiviikko

(Ajalla 02.09.-15.05.2019)8.15-9.15 Kerho 1-3-lk SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (Ajalla 02.09.-15.05.2019)

14.20-15.20 Kerho 1-5.lk SPORTTIA KOULUILLE

Simonkallion koulu, Simonkalliontie 1

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 2.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Vantaan kansainvälinen koulu, Hagelstamintie 1

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

13.40-14.40 Kerho 3.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Veromäen koulu, Veromiehentie 2

Keskiviikko (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.15-15.15 Kerho 2.-3.lk, SPORTTIA KOULUILLE

15.15-16.15 Kerho 4.-6.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Viertolan koulu Jokirannan toimipiste, Viertolankuja 1

Keskiviikko (Ajalla 02.09.-15.05.2019)

12.00-12.30 Välitunti 1-3.lk SPORTTIA KOULUILLE

14.15-15.15 3-4.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Viertolan koulu, Liljatie

Torstai (Ajalla 07.01-15.05.2019)

12.00-12.30 Välitunti 6.lk Vuoroviikoin tytöt ja pojat SPORTTIA KOULUILLE

Vierumäen koulu, Vierumäen pääkoulu

Tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.40-15.30 Kerho 3.-5.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Torstai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 1.-2.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Vierumäen koulu, Kulomäen opetuspiste

Tiistai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

13.15-14.15 Kerho 1.-3.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Perjantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

8.15-9.15 Kerho 1.-3.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Västersundom Skola, Hetbackavägen 3

Maanantai (ajalla 2.9.2019-15.5.2020)

13.00-14.00 Kerho 1.-3.lk, SPORTTIA KOULUILLE

Ylästön koulu, Ollaksentie 29 B

Keskiviikko (4.9.2019-13.5.2020)

14.00-15.00 Kerho 1-4.lk SPORTTIA KOULUILLE